Головна

Високочастотне зварювання живих тканин (ВЧ ЗЖТ), що розроблене ІЕЗ ім. Є. О. Па­то­на НАН України в тісній співпраці із провідними медичними організаціями України, показало свою ефективність і успішно використовується в хірургічній практиці починаючи з 2002 року. За цей час освоєно більше 150 різних хірургічних методик і щорічно за допомогою апаратів, що використовують ВЧ ЗЖТ – електрокоагуляторів зварювальних високочастотних –  проводиться в середньому 25-30 тисяч хірургічних операцій у таких областях, як загальна й абдомінальна хірургія, травматологія, пульмонологія, проктологія, урологія, мамологія, оториноларингологія, гінекологія, офтальмологія та ін.
Даний метод досить перспективний і при трансплантації різних органів. Надзвичайно корисним представляється використання ВЧ ЗЖТ і у ветеринарії, як для хірургічного лікування та обробки тварин (видалення пухлин, кастрація тощо), так і для санітарної обробки міст.
Як підтверджено численними відгуками провідних хірургів і неодноразово відзначалося на різних семінарах і конференціях, метод ВЧ ЗЖТ забезпечує:

  • безкровне, швидке, зручне для хірурга й малотравматичне для пацієнта виконання оперативних втручань, надійний гемостаз;
  • надійність та герметичність з’єднання тканин без застосування шовних матеріалів;
  • відсутність нагноєнь;
  • відсутність некрозу тканин і чужорідних тіл у рані;
  • зниження крововтрат більш ніж на 50%;
  • скорочення тривалості операцій на 20…50%;
  • високу абластичність проведення операцій;
  • швидку післяопераційну реабілітацію;
  • можливість хірургічного лікування хворих, які вважалися неоперабельними.

Практичною основою для реалізації процесу ВЧ ЗЖТ служать відповідне обладнання та інструментарій. Починаючи з перших апаратів, розроблених ще в середині 90­х років минулого століття, в ІЕЗ ім. Є. О. Патона створена ціла гама апаратури для здійснення такого процесу. Ареал поширення апаратів конструкції ІЕЗ ім. Є. О. Патона для ВЧ ЗЖТ (більш ніж 150 апаратів різних модифікацій) охоплює практично всі регіони України.

На сьогодні ІЕЗ ім. Є. О. Патона випускає та пропонує на ринок під торгівельною маркою ПАТОНМЕД® апарат ЕКВЗ­-300, який пройшов державну реєстрацію (свідоцтво № 14574/2015) та успішно конкурує з кращими світовими зразками в хірургічній практиці.

В апараті ЕКВЗ­-300 є можливість широкого вибору алгоритмів роботи та робочих параметрів процесу, в залежності від типів операцій і потреб хірургів. Передбачена адаптація, зміна та введення додаткових програм за бажанням користувача. Апарат працює на частоті 440кГц із контрольованою в самому широкому діапазоні (практично від нуля до максимального показника, що становить 300 Вт) потужністю.

Програмні продукти й алгоритми роботи забезпечують успішне проведення операцій у різних галузях хірургії, що робить апарат ЕКВЗ-­300 ПАТОНМЕД® унікальним і універсальним інструментом у руках хірурга.

Замовникам пропонується багато типів інструментів для відкритої та лапараскопічной хірургії, включаючи спеціальні, як, наприклад, для оториноларингології, або офтальмології. Можлива адаптація й використання інструментів інших виробників. Передбачено одночасне підключення двох інструментів на вибір хірурга.

В ІЕЗ ім. Є. О. Патона НАН України створене виробництво, що дозволяє повністю задовольнити потреби України в даному виді устаткування з можливістю поставок його на експорт.

На базі ЕКВЗ-­300 розроблені мобільні системи ЕКВЗ­-300 М і ЕКВЗ­-300 МДК, незамінні для хірургів, що працюють за викликом, військових госпіталів, станцій швидкої допомоги, санітарної авіації, медицини катастроф, ве­теринарної хірургії та ін. Ці апарати мають малу вагу (6,5 кг із кабелями й базовим інструментом) і зручні для транспортування. Вони розвертаються в робочий стан за лічені хвилини. Можуть працювати як у стаціонарних, так і у польових умовах. Апарат ЕКВЗ-­300 МДК оснащений виносним пультом дистанційного керування.

Переваги та унікальні можливості нового обладнання, а також процесів зварювання, різання й коагуляції живих біологічних тканин дозволяють прогнозувати їх широке застосування.

Яндекс.Метрика